WordPress Plugin Bitcoin Miner

Bitkoinų vario, Purvinas bitkoino pėdsakas – VU Klimato kaitos grupė

Turinys

  Bitkoinai: ką svarbu žinoti apie šią virtualią kriptovaliutą?

  SEB banko Rinkos tyrimų skyriaus vyr. Lietuvos laiku dar 7,40 procento. JAV iždo sekretorė J. Žaliavų rinkoje kainos toliau kopia į seniai nematytas aukštumas. Nafta taip brangiai nekainavo nuo m.

  Virtuali kriptovaliuta — nereglamentuoti skaitmeniniai pinigai, kuriuos galima naudoti kaip atsiskaitymo priemonę ir kuriuos į apyvartą išleidžia ne centrinis šalies bankas. Virtualių valiutų formų gali būti daugybė — nuo valiutos, kuri naudojama žaidžiant internetinius kompiuterinius žaidimus, iki realiame gyvenime naudojamos atsiskaitymo už prekes ir paslaugas priemonės.

  bitkoinų vario

  Sudarant tokius sandorius bankai nedalyvauja. Visai neseniai išplito virtuali valiuta bitkoinas angl.

  Salvadoro prezidentas Nayibas Bukele anksčiau šiandien tviteryje paskelbė, kad jo vyriausybė pasinaudojo neseniai įvykusiu Bitcoin kainos kritimu ir papildė BTC į šalies atsargas. Per laikotarpį tarp tviterių šalies Bitcoin vertė išaugo maždaug 0. Juokinga matyti tūkstantmečių, pradedančių paveldėti pasaulį, rezultatus. Absurdiška, kad JAV nukonkuruoja Salvadoras, kam priklauso daugiau bitkoinų. Mūsų nacionalinė politika turėtų būti suderinta su kiekvienu BTC pirkimu, kurį atlieka užsienio vyriausybė.

  Bitkoinų galima nusipirkti už įprastinę valiutą virtualios valiutos keitykloje. Naudodamiesi šia pinigine vartotojai gali internetu nusiųsti bitkoinus visiems, galintiems juos priimti, arba vėl konvertuoti juos į įprastinę valiutą.

  bitkoinų vario

  Galimybę atsiskaityti už prekes ir paslaugas naudojant bitkoinus savo nuožiūra nustato mažmeninės prekybos atstovai. VVTAT perspėja apie galimus pavojus Svarbu paminėti, kad galiojantys Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktai nereglamentuoja klausimų, susijusių su virtualios valiutos, tokios bitkoinų vario bitkoinas, pirkimu bei naudojimu.

  Kadangi šioje srityje veikiančių subjektų veikla nėra licencijuojama bei reglamentuojama teisės aktų, įsigydami ar naudodami tokias valiutas kaip bitkoinas, asmenys prisiima visą su jomis susijusią riziką ir atsakomybę už galimus nuostolius.

  Žinotina ir tai, kad virtualių valiutų keityklos nėra bankai, todėl praradus pinigus, nėra jokių konkrečių teisinės apsaugos priemonių, garantuojančių patirtų nuostolių padengimą.

  Pažymėtina, kad bitkoinų ir kitų virtualių valiutų vertė smarkiai svyruoja ir gali lengvai didėti arba mažėti.

  bitkoinų vario

  Tam įtakos turi konkrečios virtualios valiutos populiarumo augimas arba sumažėjimas. Todėl, sumažėjus virtualios valiutos populiarumui, gali labai greitai sumažėti ir šios valiutos vertė. Tokiu atveju asmenys nėra užtikrinti dėl virtualių valiutų vertės stabilumo, o tai gali turėti neigiamos įtakos siekiant atsiskaityti virtualia valiuta.

  Dar nelabai suprantu, kodėl žmonija turi naudoti milžiniškus energetinius, taip pat ir iškastinio kuro, resursus ir tokiu būdu teršti aplinką tam, kad sukurtų virtualų pinigą paprasčiau juk nupiešti su Paint programėle. Nesuprantu, kodėl tuo metu, kai didžioji pasaulio dalis stengiasi pagaminti realius produktus su kuo mažesnėmis energijos sąnaudomis, kai kurių produktų virtualių!!!

  Bitkoinų vario vykdant lėšų pervedimus bitkoinais ar kitomis virtualiomis valiutomis nėra žinomi nei lėšų siuntėjai, nei gavėjai tokių sandorių beveik neįmanoma nustatyti, nes užtikrinamas aukštas vartotojų anonimiškumo lygisasmenys nėra užtikrinti, kad tokie sandoriai nebus naudojami nusikalstamų veikų tokių kaip pinigų plovimas vykdymui. Taigi, prieš perkant tokią virtualią valiutą, kaip bitkoinas, raginame atkreipti dėmesį į tai, jog vartotojai nėra apsaugoti nuo didelių valiutos vertės svyravimų, apgaulių, vagysčių, valiutos keityklų bankrotų ar pačios valiutos išnykimo.

  Daugiau informacijos apie bitkoinus galima rasti Lietuvos banko internetiniame tinklalapyje www.

  bitkoinų vario